Agnieszka i Pegaz – nagrody rozdane!

Laureaci XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat”

Gratulujemy laureatom Konkursu! Nagrodzone utwory znajdą się w książce „Agnieszka i Pegaz”!

Serdecznie dziękujemy wszystkim Autorom za twórczy udział w naszym Konkursie!
Do zobaczenia w literaturze!
Informacja z gali rozdania nagród i prezentacja foto – wkrótce.

Poniżej – protokół jury XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat” .

1-protokol-ab2-protokol-ab3-protokol-ab4-protokol-ab3

puttygen download

Wiersz z tęsknoty

Zuzanna Przeworska

 

Wiersz z tęsknoty

                                   Mojej Mamie Helenie Przeworskiej

                                                 w czwartą rocznicę  

 

Znów dojrzewają winogrona

jak przed czterema laty

i Teleexpress o tej samej porze

tylko w innym wymiarze

 

jeszcze w skrzynce pocztowej w Okonku

odnajduję listy do Ciebie

a na sekretarce w telefonie

Twój żywy wciąż głos życzy nam dobrego dnia

 

a tak trudno żyć bez Ciebie Mamusiu

choć tak dużo Ciebie wszędzie

w domu w ogrodzie na zdjęciu na biurku

i w niemej rozmowie

 

przytulam się do Ciebie w przestrzeni

w której nie ma schodów ani granic

a od tęsknoty otwiera się cisza

w której zanurzam się

jak w nurcie życia

 

od początku do końca

 

Piła – Okonek, 16 września 2016 

Zaproszenie na galę rozdania nagród w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Agnieszki Bartol

Agnieszka i Pegaz, i … laureaci XIII Konkursu Literackiego

im. Agnieszki Bartol !

Tegoroczna edycja XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat”, nad którym honorowy patronat objęli: marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, prezydent Piły Piotr Głowski, starosta pilski Eligiusz Komarowski i burmistrz Wronek Mirosław Wieczór, cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych autorów z całego kraju. Na konkurs nadesłano 4090 utworów wierszem i prozą pióra 612 autorów z różnych miejscowości Polski. Najlepsze utwory znajdą się w książce „Agnieszka i Pegaz”.

Koncert literacko-muzyczny połączony z uroczystością ogłoszenia wyników Konkursu odbędzie w piątek 23 września 2016 r., o godz. 12 w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury w Pile. W programie: spotkanie z laureatami, prezentacje literackie w wykonaniu znanych recytatorów Małgorzaty Chwiłkowskiej-Kępczyńskiej i Stanisława Dąbka, koncert w wykonaniu tria wiolonczelowego w składzie: Karolina Pająk, Aleksandra Hort i Gracjana Huk, oraz warsztaty literackie z Joanną Fabicką – przewodniczącą jury konkursu. 

W imieniu organizatorów: Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile i Towarzystwa Miłośników Miasta Piły – zapraszamy!

Piękny koncert, dużo atrakcji, gala laureatów – Warto tu być!

Zadanie współfinansują: Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Gmina Piła, Starostwo Powiatowe w Pile i Gmina Wronki.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli : Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, starosta  pilski  Eligiusz Komarowski, prezydent Piły Piotr Głowski i burmistrz Miasta i Gminy Wronki Mirosław Wieczór.

A wśród sponsorów są m.in. Miasto i Gmina Wronki, Philips Lighting Poland SA  w Pile, PKS Spółka z o.o. w Pile, AFE „Pentap” w Pile, Studio Architektury „Kontur” Światopełk – Mirscy  w Pile Download extraputty cnet , Wiesława Kamińska z Piły, Leszek Bartol z Wronek,  Grażyna Kaźmierczak i Tygodnik „Wroniecki Bazar” we Wronkach, Wroniecki Ośrodek Kultury, Dom Księgarski „MJL” Maria Lus, Jan Lus w Pile, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wronieckiej we Wronkach i Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie. Patronat medialny nad konkursem objęli: Tygodnik Pilski”, „Tygodnik Nowy” i redakcja NaGłos”.

Zapraszamy. Wstęp wolny.

 

Spotkanie z autorami nowej antologii „Zderzenie”

 

 Promocja antologii „Zderzenie” 

            Zapraszamy na spotkanie z twórczością bardzo zdolnych i najzdolniejszych młodych twórców – autorów  Nowej Antologii Poezji i Prozy „Zderzenie”.

Organizatorami tego wyjątkowego spotkania połączonego z promocją książki „Zderzenie” są Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile wraz z Wydawnictwem Media Zet i Fundacją Literacką im. Agnieszki.

W tej pięknej antologii, liczącej 264 strony, swoją twórczość: proza, poezja, miniaturki literackie, poetyckie dedykacje, fraszki-igraszki prezentuje 20 autorów związanych z Klubem Literackim „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, wśród których są laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów literackich, a także autorzy i współautorzy książek: Ewa Banach, Laura Chuchla, Adam Cieślewicz, Edmund Muscari Czynszak, Marta Dec, Zuzanna Golec, Weronika Ignaciuk, Waldemar Jagliński, Aleksandra Kamińska, Aleksandra Leniec, Adam Marczyk, Nina Paśniewska, Weronika Pytlarz, Andrzej Jan Rubik, Paulina Rudel, Małgorzata Syrek, Marta Tzschentke, Kinga Wasilewska oraz Martyna Misterkiewicz, Emilia Szymańska i Natalia Adamczyk.

Czas pisania do szuflady dla tych autorów dawno już minął – pisze Zuzanna Przeworska we wstępie do książki „Zderzenie słów i postaw”. – Stąd właśnie ta antologia, a w niej bogactwo poetyckiej wyobraźni i ciekawej refleksji nad sobą i światem.  

„Niech chociaż poezją zapamiętane zostaną chwile nieuchwytne – powtórzę za Kingą Wasilewską. – Chwile nie do pomieszczenia w umyśle – uzbierane metodą prób i błędów worek wspomnień, bagaż sumienia”.   

Zapraszam do przygody z tą intrygującą młodą literaturą. Warto zanurzyć się w panoramiczny świat dużych i małych odkryć autorów „Zderzenia”, by w zderzeniu słów i postaw, odnaleźć siebie i swoją wizję świata”.  

Antologię, która ukazała się pod redakcją Zuzanny Przeworskiej, wzbogacają piękne ilustracje poety Waldemara Jaglińskiego. Książkę graficznie opracowała młoda autorka z Piły – Marta Dec, studentka filologii norweskiej na Uniwersytecie Gdańskim w Gdańsku. Wśród sponsorów tego niezwykłego wydawnictwa znaleźli się m.in.: MDK „Iskra” w Pile, Gmina Piła, Gmina Szydłowo i Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile oraz  PKS Spółka z o.o. w Pile.

 

Wieczór autorski, połączony z  promocją   antologii „Zderzenie”, odbędzie   się   w  czwartek, 15 września 2016 r., o godz. 18, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, ul. Okrzei 9.

Spotkanie poprowadzi red. Zuzanna Przeworska, w koncercie muzycznym wystąpią solistki ze Studia Piosenki MDK „Iskra” w Pile”.

Wstęp wolny. Zapraszamy.  

Zderzenieantologia-zderzenei-zaproszenie-1-1antologia-zderzenie-zaproszenie-2

 

  Putty download portable