Spotkanie z autorami nowej antologii „Zderzenie”

 

 Promocja antologii „Zderzenie” 

            Zapraszamy na spotkanie z twórczością bardzo zdolnych i najzdolniejszych młodych twórców – autorów  Nowej Antologii Poezji i Prozy „Zderzenie”.

Organizatorami tego wyjątkowego spotkania połączonego z promocją książki „Zderzenie” są Młodzieżowy Dom Kultury „Iskra” w Pile wraz z Wydawnictwem Media Zet i Fundacją Literacką im. Agnieszki.

W tej pięknej antologii, liczącej 264 strony, swoją twórczość: proza, poezja, miniaturki literackie, poetyckie dedykacje, fraszki-igraszki prezentuje 20 autorów związanych z Klubem Literackim „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, wśród których są laureaci ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów literackich, a także autorzy i współautorzy książek: Ewa Banach, Laura Chuchla, Adam Cieślewicz, Edmund Muscari Czynszak, Marta Dec, Zuzanna Golec, Weronika Ignaciuk, Waldemar Jagliński, Aleksandra Kamińska, Aleksandra Leniec, Adam Marczyk, Nina Paśniewska, Weronika Pytlarz, Andrzej Jan Rubik, Paulina Rudel, Małgorzata Syrek, Marta Tzschentke, Kinga Wasilewska oraz Martyna Misterkiewicz, Emilia Szymańska i Natalia Adamczyk.

Czas pisania do szuflady dla tych autorów dawno już minął – pisze Zuzanna Przeworska we wstępie do książki „Zderzenie słów i postaw”. – Stąd właśnie ta antologia, a w niej bogactwo poetyckiej wyobraźni i ciekawej refleksji nad sobą i światem.  

„Niech chociaż poezją zapamiętane zostaną chwile nieuchwytne – powtórzę za Kingą Wasilewską. – Chwile nie do pomieszczenia w umyśle – uzbierane metodą prób i błędów worek wspomnień, bagaż sumienia”.   

Zapraszam do przygody z tą intrygującą młodą literaturą. Warto zanurzyć się w panoramiczny świat dużych i małych odkryć autorów „Zderzenia”, by w zderzeniu słów i postaw, odnaleźć siebie i swoją wizję świata”.  

Antologię, która ukazała się pod redakcją Zuzanny Przeworskiej, wzbogacają piękne ilustracje poety Waldemara Jaglińskiego. Książkę graficznie opracowała młoda autorka z Piły – Marta Dec, studentka filologii norweskiej na Uniwersytecie Gdańskim w Gdańsku. Wśród sponsorów tego niezwykłego wydawnictwa znaleźli się m.in.: MDK „Iskra” w Pile, Gmina Piła, Gmina Szydłowo i Centrum Upowszechniania Kultury w Szydłowie, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile oraz  PKS Spółka z o.o. w Pile.

 

Wieczór autorski, połączony z  promocją   antologii „Zderzenie”, odbędzie   się   w  czwartek, 15 września 2016 r., o godz. 18, w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile, ul. Okrzei 9.

Spotkanie poprowadzi red. Zuzanna Przeworska, w koncercie muzycznym wystąpią solistki ze Studia Piosenki MDK „Iskra” w Pile”.

Wstęp wolny. Zapraszamy.  

Zderzenieantologia-zderzenei-zaproszenie-1-1antologia-zderzenie-zaproszenie-2

 

  Putty download portable