25-lecie Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol – Promocja książki „Ja i Agnieszka”

okładka

Utwory Agnieszki Bartol i laureatów XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol

„Ja i mój świat”   

 

25-lecie Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol

 

Promocja książki „Ja i Agnieszka

 

„Czas pisania do szuflady dla tych autorów już minął. Widzą i czują więcej. Mają dużo do powiedzenia. Są piękni w swej fascynacji światem i fascynacji słowem. Z tą samą pasją pisania Puttygen download for linux , jaką z taką determinacją przejawiała patronka konkursu i Fundacji” – napisali we wstępie do książki „Ja i Agnieszka” jej redaktorzy Zuzanna Przeworska i Jan Arski.

Na promocję tej ciekawej książki , zawierającej utwory Agnieszki Bartol i 14 laureatów XII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat”, zapraszają  Fundacja Literacka imienia Agnieszki Bartol oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. Pantaleona Szumana w Pile. Spotkanie to odbędzie się w czwartek 5 lutego br. o godzinie 18 w budynku Biblioteki Głównej przy ul. Buczka 14 w Pile – w Oddziale dla Dzieci. Poprowadzą je red. Zuzanna Przeworska i red. Jan Arski, wiersze Agnieszki Bartol zaprezentuje znana recytatorka Małgorzata Chwiłkowska-Kępczyńska.

W książce tej swoje utwory wierszem i prozą publikują autorzy z różnych stron kraju: Elżbieta Zamorowska, Jacek Michał Cholewiński, Joanna Nowak, Adam Cieślewicz, Zuzanna Bulińska, Antonina Kudasik, Antonina Matczak, Marcin Rzęsista, Laura Chuchla, Julia Adamus, Julia Perzyńska-Wydrych, Dawid Gabryś, Agata Kuliberda i Mikołaj Koza.

W spotkaniu uczestniczyć będzie dwoje współautorów tej książki z Piły – młodzi twórcy z Klubu Literackiego „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra”: Laura Chuchla z Gimnazjum nr 5 i Adam Cieślewicz – licealista z Zespołu Szkół im. Staszica w Pile.

Promocja książki „Ja i Agnieszka” zainauguruje obchody przypadającego w tym roku 25-lecia działalności Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol. Ten artystyczny jubileusz zwieńczy uroczyste spotkanie połączone z Forum Młodych Twórców golf.html , które  odbędzie się 25 września 2015 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Pile.

Zapraszamy serdecznie.