Zaproszenie na galę rozdania nagród w XIII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Agnieszki Bartol

Agnieszka i Pegaz, i … laureaci XIII Konkursu Literackiego

im. Agnieszki Bartol !

Tegoroczna edycja XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat”, nad którym honorowy patronat objęli: marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, prezydent Piły Piotr Głowski, starosta pilski Eligiusz Komarowski i burmistrz Wronek Mirosław Wieczór, cieszyła się dużym zainteresowaniem młodych autorów z całego kraju. Na konkurs nadesłano 4090 utworów wierszem i prozą pióra 612 autorów z różnych miejscowości Polski. Najlepsze utwory znajdą się w książce „Agnieszka i Pegaz”.

Koncert literacko-muzyczny połączony z uroczystością ogłoszenia wyników Konkursu odbędzie w piątek 23 września 2016 r., o godz. 12 w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury w Pile. W programie: spotkanie z laureatami, prezentacje literackie w wykonaniu znanych recytatorów Małgorzaty Chwiłkowskiej-Kępczyńskiej i Stanisława Dąbka, koncert w wykonaniu tria wiolonczelowego w składzie: Karolina Pająk, Aleksandra Hort i Gracjana Huk, oraz warsztaty literackie z Joanną Fabicką – przewodniczącą jury konkursu. 

W imieniu organizatorów: Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol, Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile i Towarzystwa Miłośników Miasta Piły – zapraszamy!

Piękny koncert, dużo atrakcji, gala laureatów – Warto tu być!

Zadanie współfinansują: Samorząd Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Gmina Piła, Starostwo Powiatowe w Pile i Gmina Wronki.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli : Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, starosta  pilski  Eligiusz Komarowski, prezydent Piły Piotr Głowski i burmistrz Miasta i Gminy Wronki Mirosław Wieczór.

A wśród sponsorów są m.in. Miasto i Gmina Wronki, Philips Lighting Poland SA  w Pile, PKS Spółka z o.o. w Pile, AFE „Pentap” w Pile, Studio Architektury „Kontur” Światopełk – Mirscy  w Pile Download extraputty cnet , Wiesława Kamińska z Piły, Leszek Bartol z Wronek,  Grażyna Kaźmierczak i Tygodnik „Wroniecki Bazar” we Wronkach, Wroniecki Ośrodek Kultury, Dom Księgarski „MJL” Maria Lus, Jan Lus w Pile, Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile, Towarzystwo Miłośników Ziemi Wronieckiej we Wronkach i Szkoła Podstawowa im. Agnieszki Bartol w Chojnie. Patronat medialny nad konkursem objęli: Tygodnik Pilski”, „Tygodnik Nowy” i redakcja NaGłos”.

Zapraszamy. Wstęp wolny.