Do uczestników XIII Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat”

Młody twórco słowa! Jeszcze tylko dwa dni…

Za dwa dni mija termin nadsyłania utworów na XIII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat”. Liczy się data stempla pocztowego…

 

W uzasadnionych przypadkach – wydłużymy termin o kilka dni…

Nagrody czekają.

Twoje utwory mogą trafić do książki „Agnieszka i Pegaz”!!!

Zabłyśnij w konkursie literackim! Putty key generator free download for windows puttygen Vigilix customer service

Obrazy Marka Kotkiewicza dla Fundacji Literackiej

 DAR POETY I ARTYSTY PLASTYKA MARKA KOTKIEWICZA – 81 OBRAZÓW DLA NASZEJ FUNDACJI!!!    

 

Poeta i artysta plastyk w jednej osobie Marek Kotkiewicz z Wałcza przekazał Fundacji Literackiej im. Agnieszki Bartol niezwykły dar – 81 własnych artystycznych obrazów! To prawda – aż 81 obrazów!!!

Obrazy są niezwykłe: abstrakcyjne i konkretne, refleksyjne i liryczne – z kreacją świata artysty, wizyjne i osadzone w realiach, ale zawsze z pewną metaforą. Obrazy są oprawione, z reguły w ramkach, niektóre są za szkłem.

I oto teraz przedstawiamy świat artystyczny Marka Kotkiewicza, zachęcając Państwa do zainteresowania się prezentowanymi poniżej jego obrazami, ułożonymi w zestawach w zależności od formatu (w cm).

„Cegiełki” za obrazy (od 35 do 150 zł) zostaną przeznaczone w całości na cele statutowe naszej Fundacji – promocję młodych talentów literackich.

Zainteresowanych prosimy o kontakt telefoniczny (67/213-24-92, 608 44 76 73) albo za pośrednictwem Internetu: e-mail: fundacja_agnieszki@wp.pl, mediazet@w[p.pl

 

„Obrazy Marka Kotkiewicza stanowią opozycję do malarstwa gładkiego. Struktura materii, jej grubość i rozrzedzanie odgrywają istotną rolę formalną i wyrazową. Autor przekształca i uzupełnia rzeczywistość, w tym śmietnikowym skupieniu plastycznych rekwizytów unosi się zapach z autentyczną potrzebą świadomego wyboru barwy własnego odczucia”.

Historyk sztuki

Jerzy Elszkowski      

podziękowanie za obrazy - M. KotkiewiczMarek Kotkiewicz 

 1777