Nowa książka poetycka Edmunda Muscari Czynszaka – „W sieci czasu”

W sieci czasu

   Wiersze z lat 2012-2013

1 - W sieci czasu - E. M Czynszak

 

Miłośników dobrej poezji na pewno zainteresuje nowa książka poetycka Edmunda Muscari Czynszaka „W sieci czasu”. Ten ciekawy, bogaty w kreacje świata, tom wierszy z lat 2012-2013 ukazał się właśnie nakładem Wydawnictwa Media Zet.

„Sieć czasu” Edmunda  Muscari Czynszaka to portret wewnętrzny poety, który jak Don Kichot walczy „z regułami codzienności”, a czasem jak „Persona non grata” staje „na skraju przemijania”. To poezja z gorzką, niekiedy ironiczną, ale i pełną nadziei, autorefleksją nad „skrawkami dnia”, poeta usiłuje się odnaleźć we współczesnym świecie, szukając ładu w chaosie.

„W sieci czasu” tylko miłość ocala, bo „unosi myśli i ciało” – wyznaje poeta, który „w słowach zaklętych w wierszach/ powszechną czyni spowiedź”.

W tej wielowątkowej poetyckiej opowieści o czasie i przemijaniu padają istotne pytania o sens życia, sens prawdy i sens słów.

W tych dojrzałych refleksyjno-lirycznych strofach każdy możne odnaleźć własną wizję świata. Trudno rozstać się z tym tomikiem, wiersze są poruszające.

Książka jest pięknie wydana, w ciekawej oprawie graficznej, z poetyckimi ilustracjami autora, a także Macieja i Czesława Czynszaków.

Tomik „W sieci czasu” Edmunda Muscari Czynszaka można kupić w sieci księgarń „MJL” Maria Lus, Jan Lus w Pile, w tym w Domu Książki przy ul. 14 – Lutego, w księgarni w IBI, w księgarni na Targowisku Miejskim w Pile.

Książkę można także zamówić u wydawcy:

Wydawnictwo Media Zet Zuzanna Przeworska

ul. Salezjańska 11/8, 64-920 Piła, tel. 67 213 24 92, e-mail: mediazet@wp.pl.

Książka ma 104 strony. Kosztuje 15 zł (w tym 5 % VAT),  plus koszty przesyłki – 5 zł.

„W sieci czasu” Edmunda Muscari  Czynszaka można także wypożyczyć m.in. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publiczej im. Panateleona Szumana w Pile.

Zapraszamy do lektury! Dla Czytelników z pewnością będzie to intrygująca przygoda poetycka.

 

—————————–

A oto poetycka, jakże sugestywna wypowiedź Poety, będąca niejako post scriptum do  swego autorskiego tomiku „W sieci czasu”:

 

Edmund Muscari Czynszak

Tomik

 

popełniłem długi szereg tekstów

aby nie roztrwonić słów schwytanych

w sieci czasu odmienianego na przypadki

okiełznać kłębowiska nieproszonych myśli

szufladę ze starych tekstów wyczyścić

 

bo największą przestrzeń światła dnia

zawłaszczają sobą pospolici artyści

ze słonecznika słońca podkradają

pierwsze iskierki wiosennej nadziei

nocą włóczą się wśród gwiazd szukają

w jasnym kraterze księżyca puenty

 

wydałem tomik

po co

 

by przybliżyć niebo do ziemi

swój cień ze słowem zbratać

zbliżyć się do świata

w którym żyją tacy

jak ja odmieńcy

 

—————————————–

 

 

O Autorze:

 

Edmund  Muscari  Czynszak

ur. 5 sierpnia 1951 r. w Pile – poeta, prozaik autor fraszek

Debiutował w roku 2012 tomem poetyckim ,,Skrawki dnia” (Wydawnictwo Media Zet). Jego wiersze znalazły się w antologii „Z głową w chmurach”(Wydawnictwo Media Zet) oraz w almanachach: „Po Drugiej Stronie Miłości” oraz w almanachu papieskim „Habemus Papam” (Wydawnictwo Św. Macieja Apostoła, Tarnowskie Góry); publikował prozę w pokonkursowych wydawnictwach: „Zagubieni w czasie”, „Obecność i ślad” i „Niezapominanie” (Stowarzyszenie Przyjaciół Festiwalu Nauki i PWSZ w Pile).

Laureat regionalnych i ogólnopolskich konkursów literackich, także nagrody publiczności w Turnieju Jednego Wiersza w czasie 15.edycji Nadnoteckich Dni Literatury w Pile za wiersz – „Przedwieczorny balans”. Autor tekstów piosenek, a także legendy ,,Hammerowie siodło skamieniałej rozpaczy”. Pisze również fraszki, za które m.in. został grodzony w Ogólnopolskim Konkursie Literackim w Inowrocławiu pt.„Teściowa w Inowrocławiu”.

Publikuje wiersze na łamach prasy regionalnej oraz ogólnopolskiej m.in w miesięczniku literackim ,,Akant”, na portalu – You Tube, E-Multi Poetry i na swojej stronie www.wiersze.80.pl.

Jego wiersze, tłumaczone także na język angielski, były wielokrotnie wyświetlane na murach przy ulicy Brackiej w Krakowie, w ramach projektu Michała Zabłockiego, inicjatora akcji poezji chodnikowej i wierszy na murach – ukazały się one w książce „Wiersze na murach” (Kraków 2013).

Ostatnio jego wiersze ukazały się w książce ks. Władysława Derynga „Pójdź za mną. Droga do wieczności” wydanej nakładem Wydawnictwa Media Zet w Pile, a także w okolicznościowym albumie Pilskiego Kalendarza Artystycznego (2013-2014)

W przygotowaniu do druku jest zbiór opowiadań i kolejne tomiki poetyckie z pojemnej szuflady, w której znajduje się ponad tysiąc wierszy i fraszek

 

4 - W sieci czasu - E. M Czynszak

W sieci czasu - E. M Czynszak