XII Regionalny Konkurs Literacki – Złote Pióra za magię słów

 

pegazik

 

„Współczucie to dziś abstrakcja / każdy pędzi swoim krokiem / ludziom znudziło się cierpienie / nie potrafią się zatrzymać / i zauważyć / nawet siebie” – wyznał w swym wierszu jeden z laureatów XII Regionalnego Konkursu Literackiego „O Złote Pióro” pod hasłem „Od magii świata do magii słowa” doc.html , zorganizowanego przez Kub Literacki „Pegazik” Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” w Pile wspólnie z Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile. Konkursowi patronowała Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol.

Uroczystość ogłoszenia wyników XII Regionalnego Konkursu Literackiego puttygen download , adresowanego do młodych twórców słowa ze szkół podstawowych, gimnazjów,  szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z Piły i regionu pilskiego, odbędzie się we wtorek 17 marca o godz. 17 w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra” przy ul. Okrzei 9 w Pile. W programie imprezy – literackie party, czyli prezentacje nagrodzonych utworów w wykonaniu autorów i jurorów konkursu: Zuzanny Przeworskiej i Jana Arskiego, a także prezentacje artystyczne przygotowane przez Studio Piosenki MDK „Iskra” w Pile.

Zapraszamy sympatyków młodej twórczości literackiej, redaktorów gazetek szkolnych i innych zainteresowanych na to święto słowa.

Wstęp wolny.