Gala z udziałem literackich gwiazd

2014 zaproszenie - 12 konkurs Agnieszki 2 str

XII Ogólnopolski Konkurs Literacki im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat’ 

 

Koncert finałowy z udziałem literackich młodych gwiazd

 

 

„Mówi się: nie patrz na ciało Vigilix remote control , ale na duszę. Ludzie jednak wolą patrzeć na to pierwsze, gdyż jest ono widzialną częścią człowieka. Ten zaś, kto chce zobaczyć duszę, musi nieźle wytężyć oczy” – napisała przed 24 latami wówczas dwunastoletnia Agnieszka Bartol, patronka Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego „Ja i mój świat”.

Ten nieprzeciętny świat wewnętrzny młodych twórców słowa będzie można bliżej poznać podczas niezwykłego koncertu literacko – muzycznego, kiedy to zostaną ogłoszone wyniki dwunastej już edycji tego bardzo popularnego wśród dzieci i młodzieży konkursu literackiego w kraju.

Uroczystość podsumowania konkursu i wręczenie nagród laureatom odbędzie się w piątek 26 września 2014 roku o godz. 12 w sali kameralnej Regionalnego Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile, z udziałem publiczności. Zapraszamy serdecznie. W programie koncertu recytacje utworów Agnieszki Bartol i laureatów konkursu, wiemy już że są oni z różnych stron kraju, także z Piły także, oraz koncert muzyczny w wykonaniu pianisty Piotra Grelowskiego.

Po koncercie w siedzibie Towarzystwa Miłośników Miasta Piły przy ul. Bohaterów Stalingradu 7 odbędą się warsztaty literackie i biesiada literacka z udziałem jurorów, laureatów i gości konkursu.

Młodych autorów, którzy brali udział w XII Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Agnieszki Bartol „Ja i mój świat”, organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach literackich, które odbędą się w piątek 26 września w godz. 9.30-11.30 w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Buczka 14 w Pile.

Konkurs ten, któremu patronują marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, prezydent Piły Piotr Głowski, starosta pilski Mirosław Mantaj oraz burmistrz miasta i gminy Wronki Mirosław Wieczór,  zorganizowały Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana i Towarzystwem Miłośników Miasta Piły, przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Gminy Piła. A także licznych sponsorów, w tym  Miasto i Gmina Wronki, Leszek Bartol z Wronek, Stowarzyszenie „Porozumienie Samorządowe” w Pile, PPR „Tongraf” w Pile, Studio Architektury „Kontur” Światopełk – Mirscy  w Pile, AFE „Pentap” w Pile, Philips Lighting Poland S.A w Pile, Wroniecki Ośrodek Kultury, Grażyna Kaźmierczak i Tygodnik „Wroniecki Bazar” we Wronkach, Dom Księgarski „MJL” Maria Lus, Jan Lus w Pile, Wiesława Kamińska z Piły, inż. Jan Sowa z Piły, Wydawnictwo Media Zet i Regionalne Centrum Kultury – Fabryka Emocji w Pile

Utwory laureatów konkursu wraz z wybranymi wierszami Agnieszki Bartol zostaną opublikowane w książce „Ja i Agnieszka”, która ukaże się na początku listopada br.

Zapraszamy na galę podsumowania Konkursu. Wstęp wolny.

 

Zuzanna Przeworska

 

2014 zaproszenie - 12 konkurs Agnieszki 1 str 2014 zaproszenie - 12 konkurs Agnieszki 2 str2014 zaproszenie - 12 konkurs Agnieszki 1 strPrezes Zarządu Fundacji Literackiej

 

im. Agnieszki Bartol