Ewa Grzywacz – autorka tomiku „Powroty”

 EWA GRZYWACZ 

 

Urodziła i wychowała w Piotrkowie Trybunalskim. Tutaj też ukończyła 3-letnie studia licencjackie na kierunku filologia germańska Puttygen download for windows , natomiast uzupełniające magisterskie w WSHE w Łodzi. Dość mocno przywiązuje się do miejsc, jak i do ludzi, dlatego również z tym miastem związane jest jej życie zawodowe.

Wiersze pisała już w szkole podstawowej, oczywiście do szuflady. Ale już w liceum, przy okazji konkursu „I Ty bywasz poetą”, skierowanego do uczniów piotrkowskich szkół średnich, odważyła się uzewnętrznić i wziąć w nim udział. Efektem było opublikowanie w pamiątkowym tomiku wiersza „Kim dla mnie jesteś”, za który otrzymała szczególne wyróżnienie.

Na czas studiów, jak i wiele lat po ich ukończeniu, odłożyła pisanie. Dopiero kilka miesięcy temu, pod wpływem obserwacji otaczającego ją świata, ludzi, jak również czytania współczesnej poezji, no i za namową spróbowała napisać pierwszy od tak długiego czasu tekst. A później już „samo poszło” i efektem tego jest niniejszy tomik „Powroty”, który traktuje bardzo sentymentalnie i zdecydowała się na jego wydanie, by w przyszłości z taką pamiątką w ręku móc powspominać.

„Ogromną inspiracją jest dla mnie człowiek – mówi Ewa Grzywacz. – Każdy z nich ma swój odrębny, indywidualny świat, swoje przeżycia, problemy, radości i smutki. Zaczęłam się im przyglądać, również czerpiąc ze swojego świata, i tak powstał dość prosty w przekazie, ale bardzo „mój” pamiątkowy tomik. A że warto spełniać swoje większe i mniejsze marzenia, i ja postanowiłam to zrobić. Największy wpływ miała na to jednak jedna osoba, bez której jednak nie powstałoby NIC”.